MEDİENT

ESTETİK

RİNOPLASTİ

BURUN ESTETİĞİ


Rinoplasti; burnu yeniden şekillendiren yani boyutu, şekli ve açısını değiştiren bir ameliyattır. Bu ameliyatla burun küçültülebilir ya da büyütülebilir, üst dudak ile burun arasındaki açı değiştirilebilir, doğru yapılanma ve bu sayede de yüz orantısı sağlanabilir. Bu sadece estetik amaçlı bir ameliyat değildir; Rinoplasti sırasında kronik burun tıkanıklığı ve nefes alma sorunlarına neden olan yapısal problemleri de giderilmektedir. Dünyada en çok uygulanan kozmetik operasyon türüdür.


DEVAMI
BLEFAROPLASTİ

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ


Kişinin bakışlarını, dolayısıyla dışarıya verdiği izlenimi en çok etkileyen yüz bölümü, göz çevresidir. Yıllarla birlikte alt ve üst göz kapakları sarkmakta, kırışıklık veya alt göz kapaklarında oluşan torbalanmalar kişiyi yorgun, mutsuz ve olduğundan yaşlı göstermektedir.  Ancak bu durum sadece estetik sorunlara değil, görüş açısını bozarak görme problemlerine de yol açabilmektedir.


DEVAMI
ORTOGNATİK CERRAHİ

ÇENE ESTETİĞİ


Çenede gelişimsel problemler ya da travmalara bağlı olarak çeşitli şekil bozuklukları meydana gelebilmektedir. Bazen bu bozukluklara diş problemleri de eklenebilir. Çenedeki şekil bozuklukları ısırma ve çiğnemede bozukluklara yol açarak, estetik sorunların yanında sağlık problemlerine de neden olmaktadır.


DEVAMI

KAŞ KALDIRMA OPERASYONU


Kaşlar yüz ifademizi belirleyen en önemli unsurlardandır. Aşağı doğru sarkmış kaşlar genellikle yorgun, üzgün ya da yaşlı bir ifade verir. Yaş, genetik faktörler, kilo alıp verme, bazı hastalıklar (yüz felci, tümörler, vb.)  gibi nedenlerle kaşlar aşağıya sarkabilir. Bazı durumlarda kaşlarda sarkma ileri boyutlara vararak hastanın görüşünü engelleyebilir. Kaş kaldırma operasyonuyla yüze yeniden genç ve enerjik bir ifade kazandırılır.


DEVAMI
OTOPLASTİ

KEPÇE KULAĞI ESTETİĞİ


Kulak kepçesinde doğuştan ya da sonradan oluşmuş şekil bozuklukları arasında en sık görüleni, kulakların normalden daha fazla dışarıda olması hali yani halk arasında kepçe kulak olarak adlandırılan durumdur. Özellikle çocuklarda ve kadınlarda psikolojik olarak olumsuz etkiler yaratan ve güven kaybına neden olan bu sorun,  kepçe kulak estetiği ile kalıcı olarak giderilmektedir.


DEVAMI

Medient © 2017 | Tüm Hakları Saklıdır.

Bizi arayabilirsiniz