#bizimlegüvendesiniz
Siz ve sevdiklerinizin sağlığı için...

Burun estetiği ile beraber yapılabilecek estetik uygulamalar

Burun estetiği operasyonları, günümüzde çok güvenli yöntemler ve teknolojik ekipmanların gelişmesi sayesinde, artık daha kolay uygulanabilir operasyonlar grubundadır. Ancak geçen zaman zarfında, burun estetiği yapılırken yüz bölgesinin diğer bileşenleri ile beraber değerlendirilmesinin daha doğru olacağı gerçeği ortaya çıkmıştır. Bu bileşenler özellikle çene, kulaklar, alın, yanaklar ve dudak bölgeleridir.

Burun estetiği planlarken, örneğin çok geride ve küçük bir çene görünümünde olan bir yüze, ne kadar uygun bir burun yapılırsa yapılsın, istenilen görünümü kazandıramayabilir. Bu durumlarda çene bölgesine basit bir şekilde yapılan dolgu işlemleri uygulanabilir. Dolgu yapılırken eriyebilen dolgu materyalleri veya hastamızın kendi dokusundan konsantre edilerek hazırlanan yağ enjeksiyonları tercih edilebilir. Bu yöntemler çok basit ve bir buçuk yıl içinde kendiliğinden büyük kısmı eriyen işlemlerdir. Kalıcı olarak çene bölgesine yapılacak işlem ise yine çok basit şekilde çene ucuna yerleştirilen kalıcı silikon materyallerdir.

Bunlar sayesinde çene uç kısmına daha uyumlu ve kontürlü bir görünüm kazandırılabilir. Her iki işlem de burun operasyonu yapılırken planlanıp aynı seansta yapılabilir veya daha sonraki seanslarda da uygulanabilir. Bu sayımızda, kendisi Londra’da hemşire olan sevgili İdil’e yaptığımız işlemleri sizlerle paylaşma şansı verdiği için, kendisine teşekkür ediyorum.

Kendisine fonksiyonel ve estetik açıdan yaptığımız burun estetiği operasyonuyla beraber, çene uç kısmı geride ve daha yuvarlak göründüğü için, çene ucuna silikon yerleştirdik ve çok daha güzel bir görünüm kazandırdık. Operasyon sonrası 7. gününde yüzde ve çene bölgesindeki iyileşmeyi takiben, dudaklarda simetriyi daha da belirginleştirmek amacıyla hyaluronik asit dolgu materyaliyle dudağa dolgu yaptık ve yüz bölgesinde basit dokunuşlarla simetriyi sağlamış olduk. Bu saydığımız işlemler oldukça konforlu ve ağrısı çok olmayan işlemler olup, bir iki gün içinde ödemlerin inmesiyle tamamen rahatlık sağlayan müdahalelerdir.

Sonuç olarak şunu belirtmemizde fayda var, burun estetiği operasyonu düşünen kişilerde sadece buruna müdahale, istediğimiz güzel görünümü vermede yetersiz kalabilir. Bundan dolayı yüz bölgesinde burun görünümünü etkileyen diğer organlarla birlikte karar vermek en doğru yaklaşım olacaktır.

KBB Uzmanı
Op. Dr. Muhammed YANILMAZ
RANDEVU AL
KBB Uzmanı

Konu Başlıkları

Bu sayımızda yer alan içerikleri sitemiz üzerinden de okuyabilirsiniz. Konu başlıklarımız aşağıdaki gibidir.

Koku alma duyusu ve fonksiyon bozuklukları

Koku alma duyusu ve fonksiyon bozuklukları

Koku çok eski çağlardan kalma bir duyudur ve havada, suda veya karada yaşayan canlıların hemen tamamında bulunur.
Koruyucu burun estetiği (let down-preservation rinoplasti)

Koruyucu burun estetiği (let down-preservation rinoplasti)

Rino yani burun plasti, yeniden şekillendirme kısaca burnun yeniden şekillendirilmesi demektir.
Ağız Kokusu Nedenleri ve Belirtileri

Ağız Kokusu Nedenleri ve Belirtileri

Sigara, alkol gibi alışkanlıklar da ağız kokusu oluşumunda etkilidir.
Burun estetiği ile beraber yapılabilecek estetik uygulamalar

Burun estetiği ile beraber yapılabilecek estetik uygulamalar

Burun estetiği yapılırken yüz bölgesinin diğer bileşenleri ile beraber değerlendirilmesinin daha doğru olacağı gerçeği ortaya çıkmıştır.
Şu anda bu konuyu okumaktasınız.
İp askı ile badem göz estetiği

İp askı ile badem göz estetiği

Gözlerimizin canlılığı, karşımızdaki insana pozitif enerji verir. Bir insanla karşılaştığımız zaman ilk baktığımız yeri yüzüdür ve yüzünde de ilk baktığımız yer gözleridir.
Geniz Eti Ameliyatı

Geniz Eti Ameliyatı

Burun boşluğunun bitiminde, arka burun deliklerinden sonra başlayan, arkada vertebra ile sınırlanan, alttan yumuşak damak ve ağız boşluğu ile devam eden bölgeye geniz (nazofarenks) isimi verilir.
Rinoplasti nedir?

Rinoplasti nedir?

Rinoplasti, halk arasında burun estetiği olarak bilinen bir cerrahi operasyondur.
Mevsimsel alerjik rinit (Dönemsel özel adıyla bahar nezlesi) nedir?

Mevsimsel alerjik rinit (Dönemsel özel adıyla bahar nezlesi) nedir?

Çiçeklenmeler görsel anlamda bir şölen havası taşırken aynı zamanda havadaki polen yükünü de önemli ölçüde artırır.