Bodrum’un sakin kızı…Gümüşlük

Gümüşlük, Bodrum merkeze yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta yer alan şahane bir tatil merkezi. Bodrum’ un hareketli eğlence hayatından biraz daha uzakta ve sakin bir tatil vaat ediyor. Daha çok hamağınızda ya da şezlongunuzda uzanıp güneşin ve denizin tadını çıkaracağınız bir tatil beldesi Gümüşlük…

Gümüşlük, Bodrum Yarımadası’ nın batı ucunda konumlanmış ve Myndos Antik Kenti’nin kalıntıları arasında yer alan bir tatil beldesi. Berrak ve masmavi bir denizi, harika bir doğası ve muhteşem tarihi güzellikleri olan bir belde.

Gümüşlük beldesinin altında, Myndos Antik Kenti’nin kalıntıları bulunuyor. Beldede bulunan pek çok evin duvarlarını da Roma ve Helenistik Dönemden kalan kalıntılar ya da sütunlar süslüyor. Myndos Antik Kenti, batık şehir olarak da anılıyor beldede. Gümüşlük, Bodrum merkeze yaklaşık 20 ya da 25 dakika uzaklıkta bulunuyor. Günümüzde sit alanı olarak koruma altına alınmış. Gümüşlük’ ten denizdeki taşların üzerine basarak, denizin üzerinden yürüyerek Tavşan Adası’na ulaşabilirsiniz. İşte bu üzerine bastığınız taşlar, batık şehrin taşları, tarihi kral yolu olarak bilinen yerdir. Tavşan Adası’ nın güneye bakan kısmında kalan doğal plaj ve deniz ise muhteşem güzelliktedir.

Gümüşlük’ te Tavşan Adası dışında büyüklü küçüklü pek çok ada bulunur. Çavuş Yaşar Adası olarak bilinen ada ise fok balıkları için doğal bir yaşam alanıdır.

Gümüşlük sokaklarında gezerken gördüğünüz beyaz badanalı ve mavi panjurlu evler, ünlü Bodrum evlerinin özelliklerini yansıtır. Gümüşlük sokaklarında gezinmek, deniz ve narenciye kokusunu içinize çekmek size iyi gelecektir.

Bodrum Gümüşlük’ te çok sayıda ve farklı kategorilerde konaklama tesisi bulabilirsiniz. Özellikle son yıllarda giderek artan turizm potansiyeli ile birlikte beldede çok sayıda yeni konaklama tesisi de hizmete açıldı. Büyük tatil otelinden, butik ve küçük otele, pansiyona kadar pek çok konaklama tesisi burada mevcuttur.

Gümüşlük otelleri genellikle deniz kenarında konumlanmışlar. Ama sahilden biraz uzak olsun derseniz, denizden gerilerde konumlanmış Gümüşlük butik otellerini de bulabilirsiniz. Gümüşlük butik otellerinin hemen hepsinin kendilerine ait yüzme havuzları ve deniz kenarında kendilerine ait plajları var. Dolayısıyla çocuklu aileler için de uygun tatil imkanları sunuyorlar.

Bodrum otelleri yaz tatil sezonunun başlaması ile hizmete açılıyorlar ve hemen hemen kasım ayına kadar da sezon devam ediyor. Genellikle oda kahvaltı şeklinde hizmet sunuyorlar. Günümüz modern imkanları dışında spa, Türk hamamı ya da spor salonu gibi pek çok olanağa da sahipler.

Gümüşlük otel fiyatları ise konakladığınız tesisin kalitesine ve konakladığınız döneme göre farklılık gösterebiliyor. Ama genellikle her turistin bütçesine uygun bir Bodrum Gümüşlük oteli bulabilmek mümkün. Sonbahar aylarına doğru fiyatlar da biraz düşüş olabiliyor. Ancak yaz mevsiminde uygun bir Gümüşlük oteli isterseniz butik ve küçük otelleri ya da Gümüşlük pansiyonlarını tercih edebilirsiniz.

Özellikle yaz gecelerinde Gümüşlük sahilinde yürüyüş yapmak, rengarenk fenerlerle süslenmiş ağaçların altında çivit mavisi boyalı masalarda dalga sesleri ile tazecik lezzetli balıkların ,mezelerin tadına varmak, hepsi el emeği göz nuru seramik hediyelik eşyalar ve el işi giysiler satın almak, Ege’nin koynunda ama Bodrum’un kalabalığından gürültüsünden uzakta olmak için Gümüşlük sizi bekliyor. Myndos sizi çağırıyor…

İçeriğe Ait Fotoğraf ve Videolar

Konu Başlıkları

Bu sayımızda yer alan içerikleri sitemiz üzerinden de okuyabilirsiniz. Konu başlıklarımız aşağıdaki gibidir.

Kulak Kiri

Kulak Kiri

Salgının görevi toz ve kum parçalarını tutarak kulak zarına zarar vermesini engellemektir. Normalde kulak kiri dış kulak yolundaki kendine özgü hareketle dışarı atılır.
Dış Kulak Yolu İltihapları (Otitis Eksterna)

Dış Kulak Yolu İltihapları (Otitis Eksterna)

Dış kulak yolu iltihapları en sık yazın oluşur. Yazın deniz ve havuz sularının temiz olmasına dikkat edilmelidir.
Sinüs operasyonlarında navigasyon kullanımı

Sinüs operasyonlarında navigasyon kullanımı

Navigasyon kullanılabilmesi için, perasyon öncesinde ayrıntılı bir sinüs bilgisayarlı tomografisi çekilir.
Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

İç dokusunda bilinmeyen değişimlerin meydana gelmiş olması, revizyon ameliyatını çok daha önemli, özellikli ve teknik olarak zorlayıcı kılmaktadır. İlk ameliyatlar esnasında oluşan doku kayıpları onarılabilmektedir.
Kepçe Kulak

Kepçe Kulak

Kepçe kulak, en sık görülen kulak deformitesidir. Kepçe kulak, estetik bir problemdir.
Vertigo

Vertigo

Vertigo bir hastalık ismi değildir, bir bulgudur. En sık vertigo nedeni, kristal oynaması denilen BPPV’dir.
Bakteriyel Rinosinüzitler

Bakteriyel Rinosinüzitler

Paranasal sinüsler frontal, etmoid, maksiller ve sfenoid sinüsler olmak üzere 4 çifttir.
Dil Kanserleri

Dil Kanserleri

Yassı hücreli kanser dilde en sık görülen kanser çeşididir. Dilde 3 haftadır geçmeyen yara varsa mutlaka bir KBB uzmanına muayeneye gitmek gerekir.
Editörün Kaleminden

Editörün Kaleminden

Bu sayımızda siz değerli okurlarımız için hastanemizde başarılı bir ameliyat süreci yaşayan sevgili Arzu Kaya ile sohbet ettik.
Bir oyuncunun vertigo serüveni

Bir oyuncunun vertigo serüveni

Vertigo gerçekten insanın yaşam kalitesini çok düşüren bir rahatsızlık.
Bodrum’un sakin kızı…Gümüşlük

Bodrum’un sakin kızı…Gümüşlük

Berrak ve masmavi bir denizi, harika bir doğası ve muhteşem tarihi güzellikleri olan bir belde.
Şu anda bu konuyu okumaktasınız.
Propolis kullanımı ve faydaları

Propolis kullanımı ve faydaları

İnsanların beslenmesinde önemli bir yeri olan balın yanı sıra polen, arı sütü, propolis ve arı zehri gibi diğer arı ürünleri de günümüzde birçok amaç için kullanılmaktadır.