Başarılı bir ameliyat süreci yaşayan sevgili Arzu Kaya ile sohbet ettik

Arzu Kaya

Merhaba, ben Arzu Kaya. Ameliyatıma ilişkin olarak şunları anlatmak isterim; Uzun yıllardır burnumda sıkıntım vardı. Özellikle kış aylarında hemen hemen her gün griptim. Kendimi bildim bileli hep burun akıntım vardı.

Yaz ve kış sanki her şeye alerjim var gibiydi. Toza, polene, kurumuş çiçeklere, yün halı, karşımda grip olmuş ve gözleri kızarmış birini görsem bende hemen grip oluyordum. Kısacası bıktırmıştı beni... İki yıl önce orta kulak iltihabı oldum ve doktora gittiğimde burun etimin büyüdüğünü, ayrıca burnumda kemik eğriliği olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. (Başka bir hastane) Medient KBB Hastanesi’ nin iyi bir hastane olduğunu çevremden duymuştum. İnternet üzerinden hastanenizde görev yapan doktorlarınızı araştırdım. Selami Bey’i tercih ettim. (Ben İstanbul Üniversitesi’ nden emekli memurum, galiba Selami Bey’ in de İstanbul Üniversite’ li olması etkili oldu) Gerekli muayene işlemlerinden sonra ameliyat oldum. Ameliyatın ertesi günü sanki nefes yollarımın açıldığını ve burnumdan nefes almaya başladığımı hissettim. Eskiden tam olarak nefes alamadığımı düşündüm. 22 Aralık’ tan bugüne kadar hiç grip olmadım, burun akıntım olmadı ve artık çok rahatım. Doktorumdan çok memnunum. Herkese tavsiye ediyorum. Ayrıca doktoruma burun deliklerimin biraz daraltılması ve burun ucumun biraz kaldırılması hususunda da talebim olmuştu. Yani burun şeklimden de şikayetim vardı.

Şimdi burun şeklimden de memnunum. Doktoruma ve hastanenize sonsuz teşekkürler. Sağlıklı ve rahat nefes alabilmek çok güzel. Hoşca kalın

Konu Başlıkları

Bu sayımızda yer alan içerikleri sitemiz üzerinden de okuyabilirsiniz. Konu başlıklarımız aşağıdaki gibidir.

Kulak Kiri

Kulak Kiri

Salgının görevi toz ve kum parçalarını tutarak kulak zarına zarar vermesini engellemektir. Normalde kulak kiri dış kulak yolundaki kendine özgü hareketle dışarı atılır.
Dış Kulak Yolu İltihapları (Otitis Eksterna)

Dış Kulak Yolu İltihapları (Otitis Eksterna)

Dış kulak yolu iltihapları en sık yazın oluşur. Yazın deniz ve havuz sularının temiz olmasına dikkat edilmelidir.
Sinüs operasyonlarında navigasyon kullanımı

Sinüs operasyonlarında navigasyon kullanımı

Navigasyon kullanılabilmesi için, perasyon öncesinde ayrıntılı bir sinüs bilgisayarlı tomografisi çekilir.
Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

İç dokusunda bilinmeyen değişimlerin meydana gelmiş olması, revizyon ameliyatını çok daha önemli, özellikli ve teknik olarak zorlayıcı kılmaktadır. İlk ameliyatlar esnasında oluşan doku kayıpları onarılabilmektedir.
Kepçe Kulak

Kepçe Kulak

Kepçe kulak, en sık görülen kulak deformitesidir. Kepçe kulak, estetik bir problemdir.
Vertigo

Vertigo

Vertigo bir hastalık ismi değildir, bir bulgudur. En sık vertigo nedeni, kristal oynaması denilen BPPV’dir.
Bakteriyel Rinosinüzitler

Bakteriyel Rinosinüzitler

Paranasal sinüsler frontal, etmoid, maksiller ve sfenoid sinüsler olmak üzere 4 çifttir.
Dil Kanserleri

Dil Kanserleri

Yassı hücreli kanser dilde en sık görülen kanser çeşididir. Dilde 3 haftadır geçmeyen yara varsa mutlaka bir KBB uzmanına muayeneye gitmek gerekir.
Editörün Kaleminden

Editörün Kaleminden

Bu sayımızda siz değerli okurlarımız için hastanemizde başarılı bir ameliyat süreci yaşayan sevgili Arzu Kaya ile sohbet ettik.
Şu anda bu konuyu okumaktasınız.
Bir oyuncunun vertigo serüveni

Bir oyuncunun vertigo serüveni

Vertigo gerçekten insanın yaşam kalitesini çok düşüren bir rahatsızlık.
Bodrum’un sakin kızı…Gümüşlük

Bodrum’un sakin kızı…Gümüşlük

Berrak ve masmavi bir denizi, harika bir doğası ve muhteşem tarihi güzellikleri olan bir belde.
Propolis kullanımı ve faydaları

Propolis kullanımı ve faydaları

İnsanların beslenmesinde önemli bir yeri olan balın yanı sıra polen, arı sütü, propolis ve arı zehri gibi diğer arı ürünleri de günümüzde birçok amaç için kullanılmaktadır.