Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

Düzeltme anlamına gelen revizyon, burun estetik cerrahi müdahaleler sonrasında istenen neticenin elde edilememesi durumunda devreye girer. Özellikle estetik burun ameliyatı sonrasında gerek görünüm gerekse solunumda istenen neticenin yakalanamaması durumunda düzeltme yani revizyon ameliyatı yapılmaktadır.

Revizyon ameliyatının ilk ameliyattan farkı nedir?

Burnun naturel anatomik yapısına daha önce müdahale edilmediği için ilk cerrahi operasyonda burun kolaylıkla şekillendirilebilmektedir. Bununla birlikte burnun iç dokularının durumunu tahmin etmek hekimler için zor olmamaktadır. Fakat cerrahi olarak müdahale edilmiş bir burnun anatomik yapısı değişime uğramıştır. İç dokusunda bilinmeyen değişimlerin meydana gelmiş olması, revizyon ameliyatını çok daha önemli, özellikli ve teknik olarak zorlayıcı kılmaktadır.

Revizyon ameliyatı hasta için daha mı zordur?

Estetik uzmanlarının daha titiz davranması gereken revizyon ameliyatlarının hasta için ilk ameliyatlardan farkı yoktur. Revizyon burun estetiği müdahalesinin daha zor veya daha ağrılı olduğundan söz edilemez. Fakat burun içerisinde yer alan kıkırdak doku yeterli miktarda değil ise, kulak veya kaburga bölgesinden kıkırdak doku alınması gerekmektedir. Bu durum hasta için ikinci bir yara anlamına gelmektedir. Kimi durumlarda hastaya üçüncü hatta dördüncü cerrahi müdahale yapılması gerekebilir. Bu durum söz konusu olduğunda dahi hastayı ilk ameliyattan daha zorlu bir süreç beklememektedir.

İlk ameliyatta oluşan doku kaybı onarılabilir mi?

İlk ameliyatlar esnasında oluşan doku kayıpları onarılabilmektedir. Bu işlem için hastanın kendi kaburga veya kulak bölgesinden kıkırdak doku alınmakta ve söz konusu bölgeye eklenmektedir. Kıkırdak doku alınan bölgede ise herhangi bir bozukluk meydana gelmemektedir. Kaburga bölgesinden kıkırdak alınması durumunda hafif bir iz kalabilir ancak bu iz itina ile saklanmaktadır.

Revizyon ameliyatının iyileşme süreci ne kadardır?

Revizyon burun estetiği yani düzeltme ameliyatlarında dokular daha yapışık ve daha sıkıdır. Dolayısıyla operasyon esnasında uygulama daha zor olacaktır. Bu durum iyileşme sürecinin ilk ameliyattan biraz daha uzun sürmesini beraberinde getirebilmektedir. Şayet kıkırdak doku eklemesi yapılmış ise müdahale sonrasında oluşan şişliğin inmesi de biraz daha uzun sürebilmektedir. İlk burun ameliyatınızda istediğiniz sonucu elde edememeniz, neticeye mahkum olduğunuz anlamına gelmemektedir. Gerçekleştirdiğimiz revizyon burun estetiği ameliyatları ile istediğiniz sonucu yakalayabilirsiniz. En sağlıklı yanıtları bulabilmek için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Konu Başlıkları

Bu sayımızda yer alan içerikleri sitemiz üzerinden de okuyabilirsiniz. Konu başlıklarımız aşağıdaki gibidir.

Kulak Kiri

Kulak Kiri

Salgının görevi toz ve kum parçalarını tutarak kulak zarına zarar vermesini engellemektir. Normalde kulak kiri dış kulak yolundaki kendine özgü hareketle dışarı atılır.
Dış Kulak Yolu İltihapları (Otitis Eksterna)

Dış Kulak Yolu İltihapları (Otitis Eksterna)

Dış kulak yolu iltihapları en sık yazın oluşur. Yazın deniz ve havuz sularının temiz olmasına dikkat edilmelidir.
Sinüs operasyonlarında navigasyon kullanımı

Sinüs operasyonlarında navigasyon kullanımı

Navigasyon kullanılabilmesi için, perasyon öncesinde ayrıntılı bir sinüs bilgisayarlı tomografisi çekilir.
Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

İç dokusunda bilinmeyen değişimlerin meydana gelmiş olması, revizyon ameliyatını çok daha önemli, özellikli ve teknik olarak zorlayıcı kılmaktadır. İlk ameliyatlar esnasında oluşan doku kayıpları onarılabilmektedir.
Şu anda bu konuyu okumaktasınız.
Kepçe Kulak

Kepçe Kulak

Kepçe kulak, en sık görülen kulak deformitesidir. Kepçe kulak, estetik bir problemdir.
Vertigo

Vertigo

Vertigo bir hastalık ismi değildir, bir bulgudur. En sık vertigo nedeni, kristal oynaması denilen BPPV’dir.
Bakteriyel Rinosinüzitler

Bakteriyel Rinosinüzitler

Paranasal sinüsler frontal, etmoid, maksiller ve sfenoid sinüsler olmak üzere 4 çifttir.
Dil Kanserleri

Dil Kanserleri

Yassı hücreli kanser dilde en sık görülen kanser çeşididir. Dilde 3 haftadır geçmeyen yara varsa mutlaka bir KBB uzmanına muayeneye gitmek gerekir.
Editörün Kaleminden

Editörün Kaleminden

Bu sayımızda siz değerli okurlarımız için hastanemizde başarılı bir ameliyat süreci yaşayan sevgili Arzu Kaya ile sohbet ettik.
Bir oyuncunun vertigo serüveni

Bir oyuncunun vertigo serüveni

Vertigo gerçekten insanın yaşam kalitesini çok düşüren bir rahatsızlık.
Bodrum’un sakin kızı…Gümüşlük

Bodrum’un sakin kızı…Gümüşlük

Berrak ve masmavi bir denizi, harika bir doğası ve muhteşem tarihi güzellikleri olan bir belde.
Propolis kullanımı ve faydaları

Propolis kullanımı ve faydaları

İnsanların beslenmesinde önemli bir yeri olan balın yanı sıra polen, arı sütü, propolis ve arı zehri gibi diğer arı ürünleri de günümüzde birçok amaç için kullanılmaktadır.