#bizimlegüvendesiniz
Siz ve sevdiklerinizin sağlığı için...

Burun eti nasıl tedavi edilir?

Halk arasında, burun eti olarak tabir edilen şey, burun içinde konka dediğimiz yapıların büyümesi sorunudur. Burnumuzun içindeki konkalar havanın yönlendirilmesi için gerekli yapılardır. Eğer bu yapılar farklı sebeplerden dolayı büyürse, bunlar kişinin nefes almasında zorluklara neden olur. Bu zorlukların giderilmesi için burun etlerinin yani konkaların küçültülmesi gerekir.

Burun etlerinin yani konkaların küçültülmesi için kullandığımız yöntemler temel olarak ikiye ayrılır. Birincisi ilaç tedavileridir. İkincisi burun içine yaptığımız ameliyatlı ya da ameliyatsız uygulamalar şeklindedir.

Temel olarak alerji ilaçları, burun etlerinin küçültülmesine yardımcı olan ilaç çeşitleridir. Burnun içindeki konkaların küçülmesine yardımcı olurlar. Bu konkaların aynı zamanda küçültülebilmesi için de farklı farklı uygulamalarımız var. Bunlar genellikle lokal anestezi ya da genel anestezi altında uygulanabilen yöntemlerdir. Bunlardan en sık kullandığımız, yapıya en az hasar vererek küçülten ve fonksiyonlarını mümkün olduğu kadar iyi devam ettiren şey radyofrekans uygulamasıdır.

Radyofrekans uygulaması dışında kesme gibi, burun içindeki konka dokularının küçültülmesi gibi farklı farklı yöntemler de uygulanabilmektedir.

Detaylı bilgi ve randevu için "Burun Eti (Konka)" sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  • Konu Başlığı: Burun Eti (Konka)

İlgili Videolar