#bizimlegüvendesiniz
Siz ve sevdiklerinizin sağlığı için...

İdeal bir burun nasıl olmalıdır?

İdeal bir burun öncelikle düzgün nefes alabilen bir burundur. Genel olarak burnun en önemli fonksiyonu akciğerlere giden havanın düzgün bir şekilde ilklimlendirilmesi ve temizlenmesi görevini sağlar. İdeal bir burun, ilk olarak fonksiyonlarını yerine getirebilen bir burundur. Aynı zamanda görsellik anlamında yüzümüze bakıldığında yüz hatlarımızın içinde ön plana çıkmaması gereken bir durumdur.

Ne demek ön plana çıkmamak?

Yüzde algısal olarak en çok dikkati çekmesi gereken yer, gözlerimizdir. Eğer burnumuz bir sorun taşıyorsa, görsel anlamda sorunlar taşıyorsa o zaman, özellikle yüzümüzde öncelikle gözler olmak üzere yüzün diğer hatlarının önüne çıkar. Bu burunda bazı sorunlar olduğu anlamına gelir. Örneğin çok kemerli bir burun, çok eğri bir burun, çok büyük bir burun, çok düşük bir burun, bunların hepsi yüze bakıldığında farkında olmadan bizim dikkatimizi burna çeker.

Aslında ideal bir burun, burnun nefes alma fonksiyonlarını tam olarak getirebildiği, ama görsel olarak da yüzde dikkati çekmediği burun olmalıdır. Detaylı bilgi ve randevu için "Burun Estetiği" sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  • Konu Başlığı: Burun Estetiği (Rinoplasti)

İlgili Videolar