Orta Kulak İltihabı

Orta kulak iltihabı, doğru teşhis ve uygulamayla tedavi edilebilir. Detaylı bilgi için hemen formu doldurarak iletişime geçin!

 


 

Uzman Doktorla İletişime Geç

Adınız & Soyadınız: *

E-mail:

Tel: *

Sorunuz: *
Orta Kulak İltihabı Nedir?

Soğuk algınlığı, burun alerjisi, bakteriyel üst solunum yolu enfeksiyonları orta kulağı genze bağlayan östaki tüpünün tıkanmasına yol açabilir. Bu da orta kulak iltihabı denilen hastalığın ortaya çıkmasına neden olur.

Tıbbi adı, otitis media olan orta kulak iltihabı, kulak ağrısı ile birlikte kulakta dolgunluk hissi ve işitme azlığına neden olabilir. Ateş, bebeklerde huzursuzluk sık rastlanan belirtiler olmakla birlikte, orta kulak iltihabı genelde üst solunum yolu enfeksiyonuna eşlik ettiğinden burun akıntısı ve tıkanıklığı da gözlenir.

Yeni doğan çocukların üçte ikisi 2 yaşına kadar en az bir defa “orta kulak iltihabı” geçirir. Yaş ilerledikçe orta kulak iltihabının görülme sıklığı da azalmaktadır. 6 yaşın altındakilerde östaki tüpü henüz gelişimini tamamlamamıştır (yetişkinlere göre daha kısadır) bu nedenle orta kulak iltihabına yetişkinlere nazaran çocuklarda daha sık rastlanır.

 

 

Uzman Doktorla İletişime Geç

Adınız & Soyadınız: *

E-mail:

Tel: *

Sorunuz: *


Medient © 2017 | Tüm Hakları Saklıdır.

Bizi arayabilirsiniz